ПРАВИЛА ВІДВІДУВАННЯ

ЛІСОВА ЗОНА ВІДПОЧИНКУ
“PICNIC PARK PRYDNIPROVSK”

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 1. Ці правила (далі – Правила) визначають порядок відвідування пікнікової зони відпочинку “ Пiкнiк Парк Придніпровськ ” , (далі – Парк), розташованого в сосновому лісі Любимівського лісництва ДП Дніпролісгосп , м. Дніпро, Самарський район, вул. Шляхова 1а, основні права, обов’язки та правила поведінки відвідувачів (Гостей) на території Парку, а також забезпечують створення сприятливих умов для відпочинку мешканців та гостей міста.
 2. Гості Парку вважаються ознайомленими та згодними з цими правилами та несуть повну відповідальність за їх виконання та порушення.
 3. Дія Правил поширюється на всіх гостей Парку, незалежно від громадянства, статі, віку та мети відвідин Парку.
 4. Пікніки, кемпінг в обладнаних зонах відпочинку А, В – Платні, ( Альтанки, Пікнік Місця з парковими столами Park Ranger Table , грилями Park Style Grill , місцями під багаття Camp Fire Ring ). (див. Карту з розстановкою альтанок, столів та грилів).
 5. Прогулянки в зонах А, В (без розміщення на пікнік), відвідування дитячого мотузкового парку та дитячого майданчика – Безкоштовно .
 6. Розведення відкритого вогню, багаття, приготування на грилі, можливе виключно в обладнаних зонах відпочинку (зони А, В). За порушення Правил Пожежної безпеки в лісах – штрафи від 4590 грн до 153 000 грн (Закон України № 2339 від 10.04.2020 р).

Примітка: Вартість відпочинку в альтанках, пікнік місцях (платні зони відпочинку А, В) вказана в прейскуранті, що діє, оплата на контрольному пункті Forest Office (див. Карту).

ІІ. ЧАС РОБОТИ ПАРКУ.

 • Весна / Літо / Осінь ( з 01 квітня по 30 листопада ) – з 09:00 до 21:00
 • Зимовий сезон (з 01 грудня по 31 березня) – з 09:00 до 18:00

Час роботи Адміністрації:

 • з 09:00 до 18:00

Після закриття Парку перебування гостей заборонено.

ІІІ. ПРАВА ГОСТЕЙ.

Під час перебування на території Парку гості мають право:

 1. Перебувати та відпочивати на обладнаних місцях (альтанки та паркові столи з грилями) у платних зонах відпочинку А, В (див. Карту ) після відповідної оплати, отримувати додаткові послуги з оренди спеціального обладнання, інвентарю для відпочинку.
 2. Дозволено відпочинок у зоні відпочинку С (див. Карту) зі своїм обладнанням (столики, шезлонги, гамаки і.т.д ) без розведення багать з дотриманням Правил Пожежної безпеки.
 3. Дозволяється під’їзд на особистому автотранспорті до альтанки або пікнік-місця для посадки/висадки гостей та розвантаження особистих речей у зону відпочинку В (не більше 2-3 авто/ на місце, див. Карту Пікніков), в зону відпочинку А в’їзд на авто заборонено, авто знаходиться на стоянці.
 4. Користуватись послугами Прокату на території Парку;
 5. Залишати у книзі відгуків Парку враження про відвідування Парку та якість послуг, що надаються на його території;
 6. Перед початком відпочинку, отримати від Адміністрації інформацію про проведення відпочинку у Парку.
 7. У разі потреби надання першої медичної допомоги, звернутися до Адміністрації Парку.

IV. ОБОВ’ЯЗКИ ГОСТЕЙ.

Під час перебування на території та об’єктах Парку гості зобов’язані:

 1. Виконувати вимоги цих Правил, вимоги обслуговуючого персоналу та охорони Парку;
 2. Дотримуватись належного громадського порядку, правил етики поведінки, правил пожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм, інших норм безпеки;
 3. Рухатися автотранспортом територією Парку тільки відповідно до схеми під’їзду до Пікників і Альтанок, (див. Карту Пікніков).
 4. Дбайливо ставиться до природи, а також до обладнання та спорядження Парку, використовувати паркові столи, альтанки та грилі за призначенням.
 5. Утримуватись від куріння у пожежонебезпечний період у лісах;
 6. Не псувати інформаційних щитів, прикордонних знаків, елементів рекреаційної інфраструктури;
 7. Особи, які супроводжують дітей під час перебування на території Парку, зобов’язані стежити та контролювати поведінку своїх та довірених нею дітей;
 8. Організовувати ігри, спортивні заняття, змагання виключно у спеціально призначених для цього місцях.
 9. Сміття має бути зібране в пакети та викинуто у спеціальні контейнери (контейнери встановлені на в’їзді до Парку).

V. ЗАБОРОНЕНО:

 1. Розташовуватися на пікнік зі своїм обладнанням та використовувати паркові столи, грилі та альтанки без оплати (платні зони А, В).
 2. Розведення відкритого вогню, багать у лісі поза обладнаними пікніковими зон- строго Заборонено. За порушення Правил Пожежної безпеки у лісах – штрафи від 4590 грн до 153 000 грн – Закон України № 2339 від 10.04. 2020.
 3. Залишати сміття після відпочинку біля альтанок, столів на території Парку.
 4. Заїжджати на територію Парку, минаючи КП;
 5. Перебувати у стані наркотичного чи іншого токсичного сп’яніння;
 6. Порушувати порядок та тишу (друзі, слухайте звуки природи!) шляхом використання радіоприймачів та інших звуковідтворювальних пристроїв, а також пристроїв звукопідсилення;
 7. Вигулювати собак, незалежно від розміру та породи собаки, допускається знаходження собак у платних зонах поряд із господарем.
 8. Пересуватися лісовою територією Парку з використанням авто транспортних засобів поза дозволеними маршрутами.
 9. В’їзд та рух лісовою територією Парку вантажного транспорту;
 10. Ловити комах, птахів, тварин, ламати зелені насадження;
 11. Руйнувати та псувати малі архітектурні форми (ліхтарі, урни, лавки тощо), переміщати паркове майно та обладнання;
 12. Ушкоджувати огорожі, інформаційні знаки, стенди, покажчики та інші об’єкти інфраструктури Парку;
 13. Розклеювати оголошення, плакати та іншу продукцію інформаційного змісту;
 14. Споруджувати рекламні стійки, огорожі, намети, навіси і т.д. без погодження з Адміністрацією Парку;
 15. Проносити та мати при собі вогнепальну та холодну зброю, боєприпаси, наркотичні, вибухові, легкозаймисті, отруйні речовини, предмети, здатні завдати шкоди оточуючим;
 16. Купатися у невідведених місцях;
 17. Використовувати піротехнічні засоби, петарди та феєрверки
 18. Здійснювати дії, що несуть загрозу охороні пам’яток культури, знищувати, витоптувати та зривати зелені насадження;
 19. Здійснювати господарську, комерційну та іншу діяльність без погодження з Адміністрацією Парку, у тому числі:
  • торгівля з рук квитками, листівками, виробами народних промислів, іншими промисловими та продовольчими товарами;
  • проведення культурно-масових заходів;
  • проведення спортивних та інших заходів;
  • поширення реклами та іншої інформації.

Крім того, на всій території Парку забороняється будь-яка діяльність, що тягне за собою порушення його безпеки, у тому числі:

 • порушення ґрунтового покриву лісу;
 • забруднення та засмічення поверхневих та підземних вод;
 • забруднення ґрунтів, ґрунтів;
 • заготівля та збирання всіх видів рослин та їх частин;
 • рубання або пошкодження дерев та чагарників, видалення дуплистих дерев, придатних для використання тваринами, видалення опалого листя та лісової підстилки з лісових ділянок;
 • спалювання сухого листя та трави;
 • знищення об’єктів тваринного світу та заподіяння їм шкоди, збирання, вилову, вилучення об’єктів тваринного світу з середовища їх проживання, а також заподіяння шкоди місцям проживання об’єктів тваринного світу.

VІ. АДМІНІСТРАЦІЯ ПАРКУ МАЄ ПРАВО:

 1. Змінювати режим роботи парку.
 2. Відмовити у доступі на територію Парку та обслуговуванні особам, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого токсичного сп’яніння.
 3. Закрити Парк для відвідування загалом або окремі частини Парку.

VII. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ І КОНТРОЛЬ

 1. Під час відвідування Парку у випадках, передбачених цими Правилами, кожен гість погоджується з цими Правилами та зобов’язується неухильно їх виконувати.
 2. Відповідальність за своє життя та здоров’я в період перебування на території Парку, у тому числі у період сильних, шквалистих вітрів та штормових попереджень, несе гість.
 3. За нещасні випадки, що сталися з гостями через порушення цих Правил, адміністрація Парку відповідальності не несе.
 4. Кожен гість Парку несе відповідальність за завдання механічних, термічних та хімічних пошкоджень та знищення лісових та зелених насаджень, заподіяння шкоди об’єктам культурної спадщини, розташованим на території Парку у порядку, встановленому законодавством України.
 5. Особа, яка завдала шкоди майну Парку, може бути притягнута до адміністративної чи кримінальної відповідальності, а також зобов’язана відшкодувати збитки у повному обсязі. У разі незгоди особи відшкодувати завдані збитки, Парк має право захищати свої законні інтереси в судовому порядку. За погодженням з Адміністрацією Парку, можливе добровільне відшкодування збитків у сумі, встановленій на підставі відповідного експертного висновку.
 6. За порушення встановлених Правил дітьми відповідають їхні батьки або супроводжуючі особи.
 7. Контроль за дотриманням цих Правил здійснюють працівники Парку, а також співробітники охоронних організацій, що залучаються, які залучаються Адміністрацією Парку.
 8. У разі порушення цих Правил або відмови їх виконувати до гостей можуть бути застосовані заходи примусового виведення з території Парку, а у випадках, передбачених законодавством України, особи, які порушують ці Правила, несуть адміністративну, цивільну та кримінальну відповідальність.

Відпочинок у сосновому лісі Парку подарує Вам енергію та бадьорість, єднання з природою, її красою та силою!